naše produkty nakupujte zde
 

Oblečení a textil

Všichni rodiče chtějí mít šťastné děti. Abychom však měli šťastné děti, ze kterých později vyrostou i šťastní dospělí, potřebujeme vědět, co je pro ně nejlepší a jak přispět k tomu, aby vyrůstaly ve zdravém prostředí.   
 
Co jste možná nevěděli o biobavlně? Biobavlna je na dotek měkká, vlákna nejsou porušena chemikáliemi. Jelikož se při jejím zpracování nepoužívá formaldehyd, biobavlněné oblečení voní. Biobavlna je vhodná pro alergiky a má vyšší stupeň prodyšnosti.

Dnes je na trhu pestrá nabídka všeho, co děti potřebují. Ne však vše je dobré pro jejich zdraví a mnoho věcí ve značné míře znečišťuje životní prostředí. Např. textilní výroba znečišťuje přírodu enormním používáním pesticidů. Než se ze surového vlákna vyrobí hotový obleček, spotřebuje se velké množství chemikálií. A to určitě nepřispívá ke zdraví dětí.

Dětská pokožka je velmi citlivá, náročná a vyžaduje zvláštní péči. Přírodní vlákna jako bavlna, biobavlna, jemná vlna a hedvábí jsou pro ni velmi vhodná, protože jsou prodyšná, podporují termoregulační systém dítěte a ventilují vlhkost. Čistá umělá vlákna tyto schopnosti nemají, a proto se jako materiál pro dětské oblečení nehodí.

Pulty s dětským oblečením lákají různými pestrými barvami, ale mohou to být právě barviva, která dráždí pokožku Vašeho dítěte. Především křiklavé barvy mohou obsahovat nebezpečná barviva. Pozor na cedulky typu „perte zvlášť“ nebo „barví“, které upozorňují na přemíru užitého barviva. Vybírejte raději pastelové jemné barvy. Oblečení, které je v přímém kontaktu s pokožkou, by mělo být z přírodních vláken. Dnes již i na českém trhu zakoupíte i oblečení z biobavlny (bavlna, která se pěstuje bez přidání pesticidů).

 
AKCE!Svetřík Marlin modrý 3 měsíce - obrázek

AKCE!Svetřík Marlin modrý 3 měsíce

Balení:1 ks
Cena:385
AKCE!Svetřík Marlin modrý 6 měsíců - obrázek

AKCE!Svetřík Marlin modrý 6 měsíců

Balení:1 ks
Cena:385
AKCE!Svetřík Marlin růžový 3 měsíce - obrázek

AKCE!Svetřík Marlin růžový 3 měsíce

Balení:1 ks
Cena:349
AKCE!Svetřík Marlin růžový 6 měsíců - obrázek

AKCE!Svetřík Marlin růžový 6 měsíců

Balení:(1 ks skladem)
Cena:349
AKCE!Svetřík Minutus modrý 3 měsíce - obrázek

AKCE!Svetřík Minutus modrý 3 měsíce

Balení:1 ks
Cena:399
AKCE!Svetřík Minutus modrý 6 měsíců - obrázek

AKCE!Svetřík Minutus modrý 6 měsíců

Balení:1 ks
Cena:399
Svetřík zavinovací modrý 3 měsíce - obrázek

Svetřík zavinovací modrý 3 měsíce

Balení:1 ks
Cena:549
Svetřík zavinovací modrý 6 měsíců - obrázek

Svetřík zavinovací modrý 6 měsíců

Balení:1 ks
Cena:549
Svetřík zavinovací růžový 3 měsíce - obrázek

Svetřík zavinovací růžový 3 měsíce

Balení:1 ks
Cena:549